Zalety długoterminowego wypożyczenia auta na potrzeby firmy

Zarządzanie i serwisowanie własnej floty pojazdów często bywa nieopłacalne. Obsługa samochodów wiąże się z dużym  wysiłkiem finansowym  i straconym czasem. Jest to trudne szczególnie w mniejszych firmach, gdzie samochody służbowe są jednym z wielu obowiązków pracownika administracji czy właściciela. Jeśli chcesz skoncentrować się na rozwijaniu własnego biznesu, zarządzanie flotą samochodową lepiej powierzyć specjalistom.

  Korzyści z długoterminowego wynajmu floty dla przedsiębiorstw:

  • Brak kosztów wstępnych podczas przystępowania do umowy

Wiele wypożyczalni umożliwia klientom wybór opłaty wstępnej. Często wynosi ona  5% do 10% wartości samochodu. Coraz więcej firm ma w swojej ofercie opcję 0 zł. W wypożyczalni aut NH Rental Cars Malbork Klient nie wnosi żadnej opłaty wstępnej.

  • Właścicielem samochodu jest wypożyczalnia

Korzystając z wynajmu długoterminowego, otrzymujesz jedynie prawo do odpłatnego użytkowania pojazdu. Nie jesteś jego właścicielem, a samochód nie należy do Twojego majątku. Po zakończeniu okresu umowy Klient zwraca pojazd, dzięki czemu raty są przez cały czas trwania umowy znacznie niższe. Nie obciążają  w ten sposób budżetu przedsiębiorcy, co pozwala zmniejszyć wydatki. 

  • Brak możliwości przeniesienia własności na koniec trwania umowy lub możliwość po opłaceniu pełnej rynkowej wartości pojazdu

Przy wypożyczeniu nie ma obowiązku wykupu użytkowanego samochodu. Można go oddać, dzięki czemu unikniemy wieloletnich zobowiązań. Sprzedaż większej liczby aut w firmie może wiązać się z problemami. W przypadku najmu nie trzeba zajmować się wystawianiem pojazdów, spotkaniami z potencjalnymi kupującymi, telefonami i wielu innymi sprawami związanymi ze sprzedażą auta. Gdy jednak zdecydujemy się na wykup samochodu, musimy zapłacić jego pełną wartość rynkową. Im więcej dany model traci na wartości przez pierwsze trzy lata eksploatacji, tym więcej zapłaci kupujący. Cenę wykupu określa się na początku w umowie, więc  firma wynajmująca ponosi całe ryzyko utraty wartości. Na tej podstawie oblicza się  tzw. TCO, czyli całkowity koszt eksploatacji.

  • Opłata miesięczna obejmuje różnicę między prognozowaną wartością auta na koniec trwania umowy i jest dużo niższa niż w klasycznym leasingu.

W przypadku najmu długoterminowego  raty są niskie, lecz końcowa spłata jest tak wyliczona, by była zgodna z rynkową ceną danego pojazdu. Dzięki temu na koniec umowy auto można albo pozostawić w wypożyczalni, która sama zajmie się sprzedażą. 

  • Wszystkie koszty użytkowania w tym przeglądy, serwis i pełen pakiet ubezpieczeń są po stronie wypożyczalni.

Wynajem długoterminowy obejmuje usługi dodatkowe ułatwiające utrzymanie techniczne samochodu. Klient oszczędza czas i nie musi załatwiać spraw związanych z przeglądami, serwisem i wymianą opon, ubezpieczeniem.

  • W razie potrzeby auto zastępcze udostępniane jest bez dodatkowych kosztów.

NH Rental Cars wypożyczalnia samochodów Pruszcz Gdański udziela pomocy przy załatwianiu formalności z ubezpieczycielami w przypadku kolizji, a także w przypadku, gdy Twoje auto jest uszkodzone. Można u nas wynająć bezpłatnie samochód zastępczy z OC sprawcy.

  • Pod względem podatkowym jest to forma leasingu operacyjnego.

Wynajem długoterminowy jest leasingiem operacyjnym, ale z dużą ratą końcową. Założeniem tego sposobu finansowania nie jest bynajmniej posiadanie auta. Ważnym atutem najmu samochodu w wypożyczalni samochodów Malbork NH Rental Cars są możliwości optymalizacji podatkowej w firmie Klienta. Opłata za leasing oraz opłata za długoterminowy najem samochodu osobowego stanowią koszt uzyskania przychodu  wyłącznie w działalności – 100% odliczenia kosztów i 100% odliczenia VAT. Warunek odliczenia 100% kosztów i podatku VAT (w przypadku czynnych podatników VAT) stanowi prowadzenie szczegółowej ewidencji przebiegu pojazdu, zgłoszenie samochodu do urzędu skarbowego oraz utworzenie regulaminu użytkowania pojazdu w firmie.

  • Stałe opłaty miesięczne ułatwiają kontrolę kosztów i utrzymanie płynności finansowej.

Dzięki stałym opłatom, można łatwo zaplanować miesięczny budżet firmy. Wynajem nie powoduje obciążenia zdolności kredytowej firmy. 

  • Umowa wskazuje limit kilometrów do przejechania w czasie jej trwania i wymaga rozliczenia przebiegu po okresie trwania umowy.

Wypożyczalnia aut Pruszcz Gdański z góry ustala roczny limit kilometrów. Każdy Klient może wybrać interesujący go pakiet kilometrów. Dzięki nim zachowuje stałe koszty miesięczne i nie dopłaca za każdy przejechany kilometr. Stałe opłaty i brak dodatkowych kosztów są zatem istotnymi korzyściami wynajmu samochodu.

  • Możliwość wyboru dostosowanego do potrzeb auta bez konieczności poniesienia kosztów jego zakupu.

Klient sam decyduje o dowolnej marce pojazdu i jego klasie spośród kilkunastu propozycji. Mając na uwadze aktualne trendy i potrzeby NH Rental Cars zapewnia Klientom modele samochodów osobowych gwarantujące bezpieczeństwo i komfort jazdy. Także ze względu na koszty warto dopasować usługę do własnych potrzeb. Wypożyczalnia samochodów Malbork spełnia je i nie musisz kupować wydając niepotrzebnie duże kwoty na ten cel. Wynajem jest tańszy niż kupno, a i tak masz duży wybór marek, limitu kilometrów czy okresu, na jaki potrzebujesz auta.

Znajdź nas

Adres
ul. Obrońców Westerplatte 3 lok. 1
Tczew, 83-110

Zadzwoń
+ 48 603 592 691

Godziny
Proszę dzwonić

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Dodaj komentarz


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


wypożyczalnia samochodów, wypożyczalnia aut Malbork, Pruszcz Gdański, Starogard, Tczew

Kontakt:

INFOLINA 24H
+48 603 592 691

kontakt@nhrentalcars.pl

NH Rental Cars
ul. Obrońców Westerplatte 3 lok.1
83-110 Tczew, woj. pomorskie

2023 NH Rental Cars © All Rights Reserved