Przygotowania do chłodnego sezonu, czyli jak wyposażyć samochód na jesień. Część I

Jesień to druga, zaraz po zimie, najmniej lubiana przez kierowców pora roku. Nic dziwnego - z nadejściem niskich temperatur, wiążą się inne zmiany pogodowe. Deszcz czy coraz częściej pojawiająca się na drogach gołoledź, pewnością nie sprzyjają komfortowemu podróżowaniu. Poza niekorzystnymi warunkami na drodze kierowcom doskwierają także kłopoty z codziennym użytkowaniem samochodu. Jak im przeciwdziałać i w co się doposażyć, by móc sprawnie wyruszyć w podróż? Wyjaśniamy 

Zamek nieodporny na mróz 

Mimo że samochody otwierane za pomocą elektrycznego pilota lub karty w systemie Keyless Access, powoli, ale sukcesywnie wypierają z rynku pojazdy z mechanicznym zamkiem, niekiedy korzystanie ze standardowego systemu okazuje się koniecznością. Sytuacja, gdy musimy dostać się do wnętrza samochodu za pomocą tradycyjnego kluczyka i zamknięcia, w okresie jesienno-zimowym najczęściej jest spowodowana niską temperaturą. Jak w tej sytuacji otworzyć drzwi?

Pomocny okazuje się spray do zamarzniętego zamka. Substancja jest zamknięta w butelce lub puszce zakończonej cienką igłą-dozownikiem. Smukła budowa dozownika umożliwią precyzyjne wprowadzenie produktu wewnątrz systemu zamka. Niestety, mimo że jest to skuteczne rozwiązanie, nie wolno go nadużywać. Zamek zbyt często "naprawiany" sprayem może całkowicie wyschnąć ze smaru i zaciąć. 

Skrobaczka do szyb 

Zastosowanie? Powszechnie znane i niekoniecznie lubiane. Skrobaczka jest niezbędnym elementem wyposażenia samochodu na chłodniejsze dni. Ważne, aby była w dobrym stanie - nie może być wyszczerbiona, ani nadłamana - tylko tak będzie spełniać swoje zadanie w bezpieczny dla szyb i karoserii sposób. 

Miotełka do odśnieżania i zgarniania liści 

Ten nieduży przedmiot nieraz może okazać się wybawieniem dla kierowców, chcących jak najszybciej wyruszyć w drogę. Miotełka do odśnieżania lub zgarniania liści to część obowiązkowego wyposażenia - pozwala na dość szybkie i sprawne usunięcie zalegającego na karoserii śniegu lub liści, które opadając wprost na przednią szybę, skutecznie zmniejszają widoczność. 

Jaka jest odpowiednia miotełka? Przede wszystkim jest wykonana z miękkiego i giętkiego włosia, które nie uszkadza blachy. Dodatkowo ważne jest, aby miała profilowaną rączkę - dopasowana struktura nieco uprzyjemni pracę i umożliwi wykonanie ruchów w naturalnej płaszczyźnie ręki. 

Stanowczo należy unikać odgarniaczy z twardym, metalowym włosiem, ponieważ negatywnie oddziałuje na karoserię. Pozostawia na niej głębsze lub prawie niezauważalne dla oka rysy, które można skorygować zabiegami detailingowymi - regeneracja blachy mimo że jest efektywna, znacząco uderza po portfelu właściciela pojazdu. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego warto zawczasu zainwestować w odpowiedni do odśnieżania lub odgarniania liści sprzęt. 

Płyn do spryskiwaczy 

Dobrze dobrany płyn do spryskiwaczy jest na wagę złota - wiedzą o tym kierowcy, którzy spędzili za kółkiem nieco dłużej niż sezon letni. Płyn z tolerancją na niskie temperatury to niezbędnik w zimowej podróży, dlatego tak ważne jest wybranie oryginalnego produktu - posiłkowanie się domowymi zamiennikami może przynieść więcej szkody niż pożytku. Połączenie wody z alkoholem etylowym nie zda nawet najmniej wymagającego egzaminu - mieszanka ta nie jest tak bardzo skuteczna, jak płyn zakupiony na stacji benzynowej lub sklepie motoryzacyjnym. Dlaczego warto stawiać na “prawdziwy” płyn? Odpowiedź można wyczytać ze składu produktu. 

  • Skażony etanol - alkohol etylowy świetnie radzi sobie z zabrudzeniami na szybie, a przy tym nie zamarza nawet w -20 stopniach Celsjusza i mniej.
  • Izopropanol - łagodny, organiczny rozpuszczalnik. Stosuje się go jako uzupełnienie lub substytut etanolu.
  • Glikol etylenowy, glikol propylenowy i gliceryna – powinny stanowić do 5% składników płynu do spryskiwaczy. Mają za zadanie stworzenie na szybie delikatnej powłoki smarnej, zapobiegającej niszczeniu piór wycieraczek, oraz dodatkowo – dzięki powolnemu parowaniu – zapobiegają zamarzaniu płynu na szybie.
  • Woda demineralizowana - woda pozbawiona jonów, np. sodu, wapnia. Odpowiada za ustabilizowanie płynu i ochronę przewodów przed uszkodzeniami.
  • Środki myjące.
  • Środki antyspieniające.
  • Biocydy – chronią przed namnażaniem się bakterii i grzybów w zbiorniczku z płynem.

Wypożyczalnia aut Starogard, Malbork, Pruszcz Gdański, Tczew - znajdź samochód na jesienną podróż

W wypożyczalni samochodów Nh Rentals dbamy o wysoki standard świadczonych usług oraz troszczymy się o czystość pojazdu i jego sprawne działanie - dla przyjemnej i pewnej jazdy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjątkowych samochodów. Z nami bezpiecznie wyruszysz w podróż! 

Znajdź nas

Adres
ul. Obrońców Westerplatte 3 lok. 1
Tczew, 83-110

Zadzwoń
+ 48 603 592 691

Godziny
Proszę dzwonić

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Dodaj komentarz


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


wypożyczalnia samochodów, wypożyczalnia aut Malbork, Pruszcz Gdański, Starogard, Tczew

Kontakt:

INFOLINA W GODZINACH PRACY
+48 603 592 691

kontakt@nhrentalcars.pl

NH Rental Cars
ul. Obrońców Westerplatte 3 lok.1
83-110 Tczew, woj. pomorskie

2023 NH Rental Cars © All Rights Reserved