Samolot vs. samochód

Większość z nas lubi podróżować, bardziej jednak sam fakt przebywania w nowym miejscu, niż dostanie się do niego. Podróżowanie może być bardzo stresujące, szczególnie dotyczy to podróżowania samolotem, głównie w sezonie wakacyjnym (i ferie) czy świątecznym.

Jeśli jednak chcesz ominąć wszystkie bramki na lotnisku i nie chcesz tłoczyć się w maleńkich fotelach samolotu, masz alternatywę.

Lepszy samochód?

Jeśli nie wybierasz się w podróż w daleki świat i masz trochę więcej czasu na zabawę to idealnym rozwiązaniem będzie podróż samochodem.

Jeśli nigdy wcześniej nie brałeś pod uwagę podróży samochodem, aby dotrzeć tam gdzie chcesz, to dobry czas, aby przyjrzeć się twoim opcjom. Możesz znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia samochodu, tańszą wyprawę i zdecydowanie bardziej relaksującą podróż samochodem w porównaniu z zawyżonymi cenami biletów lotniczych, maleńkimi siedzeniami w samolocie, irytującymi pasażerami, czyli po prostu ze stresującym i drogim doświadczeniem.

Dlaczego podróżować autem?

Przedstawię Tobie najważniejsze powody, dla których warto wybrać się wycieczkę autem zamiast latania.

Więcej swobody

Gdy podróżujesz samochodem i nie masz napiętych terminów masz więcej swobody, niż podczas latania. Ponieważ nie musisz podporządkowywać się harmonogramowi linii lotniczej możesz poświęcić trochę czasu, aby dotrzeć tam gdzie chcesz, co sprawia, że podróż jest o wiele bardziej relaksująca.

wypożyczalnia samochodów, wypożyczalnia aut Malbork, Pruszcz Gdański, Starogard, Tczew

Taniej

Chociaż obecnie jest wile tanich linii lotniczych, to loty do niektórych miejsc są dość drogie, a także w zależności od pory roku w której podróżujesz. Jeśli musisz kupić więcej niż jeden bilet to koszt podróży rośnie. Gdy podróżujesz samochodem wystarczy, ze go zatankujesz i jedziesz dalej, a liczba osób w samochodzie i pora roku nie ma znaczenia.

Zwiedzanie w podroży

Wspaniałą rzeczą w podróżowaniu autem jest to, że po drodze widzisz cudowne rzeczy i miejsca, przy których możesz się zatrzymać, jeśli tego chcesz i masz na to czas. To dodatkowy bonus, otrzymujesz szansę zobaczyć coś więcej, niż gdybyś podróżował samolotem z lotniska na lotnisko.

Komfort

Podróżowanie samochodem może być niewygodne, jeśli podróżujesz całymi dniami z dużą ilością osób. Jeśli jednak wybierzesz samochód kempingowy (camper) twoja podróż zamieni się w mini hotel na kołach, ze wszystkimi wygodami, które obecnie większość z nich oferuje. Mają wszystko, wyposażoną kuchnię, sypialnię, prysznic i telewizor, dzięki czemu można się zrelaksować i zyskać energię podczas podróży.

wypożyczalnia samochodów, wypożyczalnia aut Malbork, Pruszcz Gdański, Starogard, Tczew

Mały edit na 2020 rok - bonus.

Brak obostrzeń sanitarnych

Mamy rok 2020 - rok covid-19 - na lotniskach, w samolotach obowiązują ścisłe restrykcje sanitarne. Na każdym kroku trzeba dezynfekować ręce, trzymać dystans społeczny i jest obowiązek noszenia maseczek w obiektach wspólnych przez nawet kilka godzin. Jadać autem możesz odetchnąć swobodnie 🙂 Jeśli jedziesz autem nie musisz mieć rękawiczek, dezynfekować rąk przed wejściem do auta ani zakładać maseczki na czas podróży. Nikt też nie sprawdzi czy nie masz gorączki, choć jeśli nie czujemy się najlepiej to warto jednak pozostać w domu. W tym szalonym roku dużo zdrowia i bezpiecznej podróży!

Opublikowano

26 stycznia, 2019

Udostępnij