Wynajmowanie samochodu jest powszechne wśród większości z nas, szczególnie tych, którzy dużo podróżują, zarówno w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych, więc prowadzenie innego pojazdu nie jest rzadkością dla wielu z nas. Niestety niewłaściwe tankowanie samochodu jest również dość popularne.

Zatankowanie złego paliwa we własnym samochodzie jest nie tylko bardzo uciążliwe, ale może też wiązać się z dużymi kosztami i to samo dotyczy wynajmowanego samochodu. Prawdopodobnie doprowadzi to do wysokiej kary ze strony wynajmującego w związku z kosztami naprawy (których wysokość zostanie określona na podstawie twoich działań), plus wezwanie do awarii i oczywiście niedogodności związane z twoimi planami wakacji / podróży.

Wprowadzenie oleju napędowego do samochodu na benzynę?

Na szczęście, ponieważ większość samochodów na wynajem to benzyna, jest to stosunkowo rzadkie. Dysza oleju napędowego przy pompach ma większą średnicę niż pompa benzynowa. Oznacza to, że fizycznie nie zmieści się w szyjce wlewu samochodu, co jest pierwszym sygnałem ostrzegawczym, że masz złe paliwo. Musiałbyś się bardzo postarać, aby zatankować samochód na benzynę olejem napędowym na zwykłej stacji benzynowej! Odwrotna sytuacja dotyczy samochodu z silnikiem wysokoprężnym, jego szyjka wlewu z łatwością przyjmie mniejszą dyszę pompy paliwowej i tam właśnie leży niebezpieczeństwo. Jeśli prowadzisz samochód benzynowy w domu i wypożyczysz silnik wysokoprężny, zachowaj szczególną ostrożność podczas tankowania, ponieważ może to być kosztowny błąd.

Silniki benzynowe i wysokoprężne różnią się bardzo pod względem, w jaki sposób wykorzystują paliwo w swoich układach. Charakterystyka chemiczna obydwu paliw jest równie bardzo odmienna i oba mogą powodować poważne problemy z silnikami, jeśli są uruchomione. Ważne jest, aby nie próbować prowadzić samochodu, gdy tylko zauważysz swój błąd.

Co zrobić, jeśli źle zatankowałeś wypożyczony samochód?

Zalecamy następujące kroki:

1

NIE uruchamiaj silnika.

2

NIE WŁĄCZAJ zapłonu.

3

Poproś pracowników stacji paliw, żeby udzielili ci pomocy - przenieś samochód z podjazdu (pamiętaj, nie próbuj uruchamiać samochodu), wrzuć bieg „na luz” i popchnij samochód w bezpieczne miejsce.

4

Zadzwoń do wypożyczalni samochodów.

5

Zapisz, ile niewłaściwego paliwa wlałeś do zbiornika.

6

Oszacuj, ile paliwa znajdowało się w zbiorniku PRZED zatankowaniem paliwa.

Ważne jest, aby nie uruchamiać silnika, ponieważ spowoduje to uruchomienie niewłaściwego paliwa w systemie. Ważne jest również, aby NIE włączać zapłonu, ponieważ wiele samochodów uruchomi pompę paliwową i przygotuje system do zapłonu, który ponownie rozpocznie proces wprowadzania paliwa do układu. Chociaż w większości przypadków paliwo może być wypompowane z systemu, przepłukane i samochód zatankowany, proces ten prawdopodobnie będzie kosztownym błędem. Prawdopodobnie zostanie wykluczony z jakiejkolwiek polisy ubezpieczenia wynajmu samochodu.

Wskazówki, które pomogą ci zapobiec tankowaniu złego paliwa w wynajętym samochodzie:

  • Zachowaj ostrożność i nie śpiesz się na stacji benzynowej. Jeśli jesteś w innym kraju zapoznaj się ze stacją paliw przed wlaniem paliwa. Jesteś na wakacjach, po co ten pośpiech?

  • Planuj z wyprzedzeniem, aby uniknąć pośpiechu podczas zwrotu samochodu, co może prowadzić do niewłaściwego tankowania paliwa.
  • Wynajmij samochód benzynowy - dysza oleju napędowego nie pasuje do samochodu benzynowego, ale nie próbuj go forsować!

  • Sprawdź korek wlewu paliwa, wszystkie samochody wynajmowane wyraźnie wskazują, czy używana jest benzyna lub olej napędowy.

  • Jeśli wynajmujesz za granicą, zapoznaj się z tłumaczeniem nazw "diesel" i "bezołowiowa" i lokalnych, tzn. W kontynentalnej Europie E-10 jest bezołowiowa, we Francji jest to "Sans-plomb".

wypożyczalnia samochodów, wypożyczalnia aut Malbork, Pruszcz Gdański, Starogard, Tczew

Wszyscy popełniamy błędy w życiu. Mam nadzieję, że powyższe informacje i wskazówki pomogą ci uniknąć błędu w wypożyczeniu samochodu, który może okazać się bardzo kosztowny.

Opublikowano

26 kwietnia, 2018

Udostępnij