KROK PO KROKU

Chcesz, bądź musisz sprzedać używane auto, ale czujesz się przytłoczony pomysłem? 

Podziel proces na 4 etapy i nie będzie to tak skomplikowane.

1

1 KROK - PRZYGOTOWANIE

Czas sprzedać swój używany samochód. W pierwszej kolejności przygotuj dokumenty, historie pojazdu, dowód zakupu itd. Wyczyść samochód wewnątrz i na zewnątrz. Tak prosta rzecz może zrobić dużą różnicę. Zrób świetne zdjęcia, kilka ujęć z zewnątrz pod rożnymi kątami oraz wyraźne zdjęcia środka pojazdu. Pamiętaj, że konkurujesz z wieloma innymi sprzedawcami. Zdjęcia muszą być dobrej jakości, ostre, niezbyt ciemne oraz nie za jasne.

zdjęcie

2

2 KROK - CENA

Skorzystaj z różnych źródeł, w tym z internetu, aby zorientować się w cenach rynkowych dla twojego modelu samochodu. Weź pod uwagę wszelkie wymagane naprawy. Teraz już wiesz jakiej ceny ze sprzedaży możesz oczekiwać.

3

3 KROK - OGŁOSZENIE

Umieść swoje ogłoszenie online. Możesz skorzystać z usług z kilku portali (np. OLX.pl, otomoto.pl), ale zazwyczaj każde ogłoszenie jest płatne, możesz wziąć także pod uwagę Facebook Merketplace, które jest bezpłatne. Wybierz pakiet, który będzie pasował do Twojego budżetu. Dobrą wskazówką jest dodanie historii o tym, dlaczego sprzedajesz samochód lub co cię z nim łączy. Kupno i sprzedaż samochodów może być procesem emocjonalnym. Ludzie łączą się z dobrą historią.

pixabay-chlopiec

4

4 KROK - LUDZIE

Czas spotkać się z potencjalnym nabywcą. Dobrze wybrać na miejsce spotkanie miejsce publiczne, w ciągu dnia i zabrać ze sobą przyjaciela. Sprawdź wiarygodność Klienta, porównaj stojącą przed tobą osobę z jego danymi z np. prawa jazdy. Przygotuj się na potencjalne pytania dotyczące napraw samochodu i problemów. Powinieneś być szczery. Skoro wyceniłeś pojazd uczciwie i dokładnie, nie powinno to być zaskoczeniem dla Kupującego. Jeśli Klient poprosi o niezależną ocenę eksperta to on powinien za nią zapłacić.

7979444605_e1a36803ce_z

Udało Ci się sprzedaż samochód? Gratuluję! Upewnij się, że Ty i Kupujący podpisaliście odpowiednią umowę kupna-sprzedaży i zawarliście w niej właściwą cenę. Akceptuj wyłącznie gotówkę.

Jeśli sprzedaż masz przed sobą - powodzenia!